Other Clubs over the world | English version
Barchetta Club Poland
  Historia modelu   Informacje techniczne   Wersje specjalne     
        Portal | Historia modelu
  Maggiora

W przeciwieństwie do dawnych projektów, gdzie studia projektowe takie jak Ital Design, I.DE.A, PininFarina, Bertone and Giugiaro wykonywały wstępne szkice, Barchetta jest samodzielnym projektem Centre Stile Fiata.

Samochód był produkowany w Carrozzeria Maggiora w Chivasso (koło Turynu, gdzie Fiat i Pininfarina także mają swoje zakłady). Mały emplemat jest umieszczony koło drzwi.Maggiora jest montownią (coachbuilder) od 1925 roku. Produkcja na wielką skalę rozpoczęła się w 1951 roku, od produkcji części nadwozia do Fiata i kompletnych nadwozi dla kilku innych włoskich producentów samochodów.

Przez lata produkcja objęła samochody takie jak: Fiat 2300 S Coupé, Lancia B20 i Flaminia Touring, Alfa Romeo 2000 Touring, Maserati Mistral, De Tomaso Mangusta i Pantera.
Ostatnie modele obejmują Lancia Delta Integrale Evoluzione i Kappa Coupé, kilka modeli specjalnych, prototypów oraz modeli przedprodukcyjnych w których Maggiora specjalizuje się od 1978 r. Zaowocowało to także kilkoma niezależnymi modelami jak Fiat Panda Van i Uno Van.MAGGIORA s.r.l.
Via Vittime del Vajont
18 - 10024 Moncalieri (To)
Italia
Tel. +39-11-461.78.00
Fax. +39-11-647.24.79


(C) Marc Kloosterman, translation: Piotr Kępka
 
Narodziny Barchetty
Fiat SCIA
Zdjęcia szpiegowskie
Ludzie związani z samochodem
Drugie życie...
Maggiora
Bertone