Other Clubs over the world | English version
Barchetta Club Poland
  Historia modelu   Informacje techniczne   Wersje specjalne     
        Portal | Historia modelu
  Ludzie związani z samochodem

Andreas Zapatinas

Zapatinas, Grek urodzony w 1957 roku w sercu Aten (ul. Serifou, Patisia), wykazywał miłość do samochodów od najmłodszych lat. Studiował inżynierię w USA w latach 80-tych, ale szybko zmienił kierunek i poszedł do Art Center College w Pasadenie, Kalifornia, jednej z najważniejszych szkół projektowania w USA. Został także nauczycielem w Szwajcarskim oddziale tej uczelni.

W roku ukończenia studiów (1988) pracował już w studiu Pininfarina. Później został zatrudiony przez Centrum Projektowe Fiata (Centro Stile).

Pracował w twórczym zespole, który zaprojektował większość ze współczesnych Fiatów. Nie tylko projektował części do Coupe i Bravo/Brava ale także tylne drzwi Alfy Romeo 145.

Barchetta jest uważana za jego dziecko gdyż to on wykonał początkowe szkice tego samochodu.

Zapatinas pracował dla BMW od 1994 do 1998 r. Teraz pracuje dla Alfa Romeo, mieszka w Turynie.


Peter Davis

Peter Barrett Davis, urodzony w 1958 r. w USA, pracował dla Fiata od 1990 do końca 1998 roku, projektując wnętrze Barchetty i był szefem Centro Stile. Jego najlepiej znanym projektem jest Fiat Multipla.

Zanim dołączył do Fiata, Peter pracował dla Opla (GM Europe) projektując wnętrza Corsy i Vectry. Od lipca 1999 r. pracuje w Detroit ponownie dla General Motors.

Największa miłość: the Alfa Romeo Bertone 1750 2.0. "Actually, I'm an alfisto."

"Fiat zawsze robił główne skoki: jak tylko zrobisz wielki krok, inni robą ten sam krok w ciągu kilku lat. To zwykła ewolucja w przemyśle samochodowym. Jeżeli chcesz się wyróżnić, musisz sięgać dalej niż inni".

"Fiat Coupe ma lepszy design, ale jest bardzo awangardowy. Barchetta nawiązuje do przeszłości. Tył jest piękny, nie wspominając wspaniałego wnętrza".

(C) Marc Kloosterman, translation: Piotr Kępka

 
Narodziny Barchetty
Fiat SCIA
Zdjęcia szpiegowskie
Ludzie związani z samochodem
Drugie życie...
Maggiora
Bertone